Pristatome per 2 d.d.

Amby istorija

Amby istorija

 

Esu Rugilė, viena iš Amby papuošalų kūrėjų ir puoselėtojų. Noriu papasakoti kaip gimsta mūsų papuošalai, kaip pati atėjau į juvelyrikos kelią.

Nuo pat vaikystės mane supo gintaras. Dar 1995-aisiais mano tėvelis ėmė juo domėtis ir dirbti su juo. Savo auksinėmis rankomis gamino įvairiausius papuošalus, siųsdavo kitiems apdirbtą gintarą, pasakojo man apie gerąsias gintaro savybes. Tad ir aš pati, būdama dar mažas trupinėlis, ėmiau padėti tėčiui. Rinkau spalvas, formas, žaidžiau su vėriniais. Mane visad įkvėpdavo tėčio užsidegimas, jo skatinimas eksperimentuoti ir žaisti. Savo fantazijose būdavau karalaitė Jūratė, princesė Snieguolė ir daugybė kitų personažų, o mano turtų skryniose puikuodavosi įvairiausi gintarėliai.

Kažkur pasąmonėje visad kirbėjo mintis labiau prisidėti prie tėčio darbo. Mačiau, kaip kuriasi įvairūs juvelyrai, o gintaro papuošalais nori puoštis ir jaunos merginos, tik dažnai neranda to, ko norisi. Daug kalbėjomės ir diskutavome. Į šią sritį įtraukiau ir savo vyrą Marių. Praleidome daug nuostabių akimirkų, kai jis pažindinosi su gintaro formomis, spalvomis, unikaliais reljefais ir apdirbimo būdais. Nusprendėme, kad šis mažas šeimos verslas pasižymės išskirtinėmis savybėmis: unikalūs papuošalai kiekvienai moteriai, tik natūralus Baltijos gintaras (jokių presuotų gaminių).

Pačioje pradžioje tik apdirbdavome gintarą ir perduodavome kitiems meistrams. Iki šiol esame išlaikę draugiškus ryšius su tais meistrais, kurie vertina natūralaus gintaro kokybę ir unikalumą. Tačiau man, kaip ir kiekvienai moteriai, norėjosi puoštis tuo, kas man geriausia tinka ir žavi. Tad kartu su tėčiu ar vyru vis pagamindavome vieną ar kitą papuošalą. Mielai juos nešiojau, fotografuodavausi, o nuotraukas įsikeldavau į socialinį tinklą Facebook. Draugai ir artimieji ėmė girti ir prašyti ir jiems pagaminti išskirtinio dizaino papuošalų. Taip po truputį gimė Amby - svetainė, kurioje sudėti gaminiai su daugybe meilės ir kūrėjų šilumos. Vertiname ir kartu su vyru tęsiame tėčio pradėtą natūralaus gintaro kelionę į modernių ir šiuolaikiškų žmonių namus. Džiaugiamės, kad atradę Amby žmonės sugrįžta, nes patinka gintaro unikalumas ir grožis, kurį kuriame kasdien savo fantazijose ir sapnuose.

Gintaras - mums gyvenimas ir milijonus metų kaupta energijos dalelė, kurią gali kasdien turėti su savimi.