Kuo ypatingi gintaro papuošalai?

Kuo ypatingi gintaro papuošalai? Lietuvės nuo seno mėgo atrodyti gražiai, tereikia pasižiūrėti į tautinių kostiumų raštus. Šiandiena – ne išimtis. Lietuvių grožis yra subtilus, šiltas, jaukus, tad jam pabrėžti reikia tiesiog kelių ryškių detalių. Kalbant apie lietuviškumą verta nepamiršti tradicinių audinių, tokių kaip linas ir vilna bei, žinoma, vario ir gintaro papuošalų. Pastarieji šiandien yra itin modernūs ir mėgstami tiek merginų, tiek ir vaikinų.

Kuo ypatingi gintaro papuošalai?

Visų pirma jie vertinami dėl savo išskirtinių spalvų. Gintaras gali būti baltas, geltonas, rusvas, tamsiai rudas, raudonas, juodas, turėti žalsvą ar melsvą atspalvį. Kita priežastis, kodėl gintaro papuošalai yra mėgstami – jų naudingos, kartais magiškomis laikomos savybės. Mažiems vaikams segami gintaro karoliukai padedantys dantukų dygimo metu, moterys mielai dabinasi natūralaus gintaro karoliais, kurie padeda esant skydliaukės problemoms. Gintaras – šildantis brangakmenis, kuris maloniai liečiasi prie odos ir reaguodamas su ja gali išskirti mažas dozes gintaro rūgšties. Ji aktyvina organizmo antiuždegiminius procesus ir taip padeda jaustis geriau. Tad gintarą verta nešioti kiekvienam.

Gintaro papuošalai taip pat pasižymi universalumu. Šiuolaikiniai gintaro dirbiniai yra gražūs, modernūs, puošnūs. Tie laikai, kai gintarą rinkdavosi tik vyresnės moterys jau praeityje. Šiuolaikinius gintaro papuošalus galima pritaikyti tiek kasdienai, tiek ir šventinėms progoms. Pavyzdžiui smulkių gintarų karoliai gali būti nešiojami keliomis eilėmis norint sukurti kuklų įvaizdį, o jais pasidabinus viena eile ir perrišus mazgą bei apsivilkus palaidinę gilesne iškirpti galime sukurti viliokišką įvaizdį.

Renkantis gintaro papuošalus yra svarbu pasirinkti tinkamą gamintoją. Tai yra tokį, kuris gamina papuošalus iš natūralaus Baltijos gintaro. Jis yra seniausias ir pasižymi visomis naudingomis savybėmis. Amby papuošalai yra būtent tokie – kuriami su meile ir pagarba gamtai.