Harmonijos akmuo - Žaliasis gintaras

Harmonijos akmuo - Žaliasis gintaras

Žalias gintaras

Senovės graikai gintarą vadino „elektron“, nes patrintas į audinį jis duodavo silpną elektros iškrovą. Tai buvo itin retas reiškinys. 

Gintaras klasifikuojamas kaip brangusis akmuo, kaip visiems žinoma, tai yra per milijonus metų sukietėję pušų sakai. Gintaras skiriamas į dvi kategorijas: jūros gintarą ir iškastinį gintarą.

Kas padaro žalią gintarą žaliu? Visų pirma – gintaras „praleido“ daugybę metų pelkėtoje aplinkoje. Tam tikri mineralai, augalai suteikė žalią spalvą. Taip pat yra galimybė šią spalvą paryškinti apdirbant dujomis. Kai kurie nesąžiningi gamintojai gintarą kaitina ir įterpia žalius dažus, kad spalva būtų intensyvesnė. Toks gintaras praranda savo gydomąsias savybes. Natūralus gintaras pasižymi pelkės, šlapių samanų, alyvuogių žalumo atspalviais. Jei tai natūralus gintaras - tai jame matosi sąmanų inkliuzai, šapeliai kurie ir duoda gintarui žalsvą atspalvį. 

Tikima, kad žalias gintaras padeda valdyti pyktį, stabdo depresiją, padeda patyrus psichinius išgyvenimus ir padeda susidoroti su kaltės jausmu. Nešiojantys šios spalvos gintarą gali pajusti, kad tapo atviresni, labiau bendraujantys, tolerantiški, džiaugsmingi ir dinamiški. Be to tai populiari spalva, kurią renkasi poros – juk žalia tai šviežumo, jaunystės, pavasario simbolis.

Žalia gintaro spalva gali padėti atrasti kūno ir sielos harmoniją ir yra tinkama meditacijai. Meditacijai nėra būtinas didelis žalio gintaro gabalas – tai gali būti ir mėgstamas pakabukas ar apyrankė. Jis padės nuraminti mintis ir sutelkti dėmesį. 

Laikoma, kad žalias gintaras turi teigiamą poveikį akims, kepenims, sergant įvairiomis odos ligomis. Žalias gintaro akmuo visada reiškė grožį, harmoniją ir teisingumą. Taigi jo poveikis psichikai yra glaudžiai susijęs. Jis sugrąžina jį dėvinčiam pusiausvyrą ir aiškumą. O kai yra pusiausvyra – protas gali pailsėti. Tada gauta energija gali būti panaudota naujiems planams, nes problemos ir mintys tampa racionalesnėmis. Net vaizdas į aplinką tampa praskaidrintas žaliojo gintaro akmens dėka ir išlaisvintas nuo išankstinių nuostatų. Atsiranda supratimas ir susitaikymas su kitomis gyvenimo aplinkybėmis.

 Žalias gintaras itin tinkamas po Dvynių, Liūto ir Mergelės ženklu gimusiems žmonės, nes suteikia balansą. 

Įdomu tai, kad žaliasis gintaro akmuo jau buvo minimas Biblijoje ir buvo Jono apreiškime kaip ketvirtasis iš dvylikos Jeruzalės miesto sienos pamatų.