REKONSTRUOTAS ar MODIFIKUOTAS ar PRESUOTAS gintaras

REKONSTRUOTAS ar MODIFIKUOTAS ar PRESUOTAS gintaras

   

Pirkdami papuošalus, norime būti tikri, kad įsigyjame originalų, ilgai džiuginsiantį kūrinį. Dėja, kaip ir visose rinkose, taip ir papuošalų pilna klastočių arba padirbinių. Jų gamintojai bando įteigti pirkėjams, kad gaminys turi savybių, kurių jis neturi. Gintaro gaminiai – ne išimtis. Žemiau pateiksime populiariausias gintaro klastotes ir kaip jas atskirti nuo tikrų gaminių.

Gintaras būna ne tik natūralus – yra naudojamos tokios sąvokos kaip rekonstruotas, presuotas gintaras. Originalūs gintaro papuošalai yra pagaminti iš vientisų gintaro gabalėlių ir apdirbami taip, kad įgytų tam tikrą formą. Apdirbimas gali būti taisyklingų formų (apvalūs rutuliukai, pailgi karoliukai, facetuoti ar kitos formos) arba paliekant originalios gintaro faktūros.

Taigi, kas yra REKONSTRUOTAS ar MODIFIKUOTAS ar PRESUOTAS gintaras?

 Gintaro apdirbimo metu susidaro dulkės, kurios dažnai naudojamos vestuvių metu ir metamos į laužą. Tačiau, kai kurie gamintojai, šias dulkes presuoja, sutiekia formą ir tokius, iš dulkių pagamintus gaminius, parduoda kaip vientisą gintarą. Gautas išlydytas gintaras spaudžiamas dideliais luitais. Kartais dedama norima spalva (balta, juoda...) ir pjaustomas į norimas formas.

Iš šių atliekų pagamintas papuošalas nepasižymės tokiomis pat gydomosiomis ir naudingomis savybėmis, kaip natūralus gintaras. Nėra draudžiama gaminti presuotos gintaro gaminius, tačiau yra reikalavimas vartotoją informuoti apie tai, kokį gaminį jis perka.

„Paprastam“ žmogui atskirti gintaro presą nuo tikrojo gintaro yra tikrai labai sunku.

Žemiau pateiksime presuoto gintaro pavyzdžių:

Presuotas gintaras , Gintaro padirbiniai

 

Įsigydami Amby papuošalus būsite tikri, kad įsigyjate natūralaus, nepresuoto gintaro gaminius. Kruopščiai atrenkame kiekvieną gabalėlį ir apdirbame taip, kad jis gražiausiai atskleistų gintaro faktūrą, spalvą, įgytų formą, kuri patiktų mūsų klientams. Tai ne tik investicija į grožį, bet ir į savo sveikatą. Mūsų naudojamas tikras, nepresuotas ir nelydytas gintaro akmuo pasižymi ilgaamžiškumu ir kokybe, tad mūsų pagaminti papuošalai džiugins Jus ilgai.