Nemokamas pristatymas 💌

Kaip atskirti tikrą gintarą nuo netikro?

Marius Germanas

Paskelbta rugsėjis 26 2019

Kaip atskirti tikrą gintarą nuo netikro?

      Įsigydami daiktus stengiamės surasti geriausiai mums tinkančius ir patinkančius. Nesvarbu, ar tai būtų odiniai batai, vokiškas šampūnas ar kvepalai, kurių kilmės šalis tikimės, kad yra Prancūzija. Pirkdami papuošalus, taip pat norime būti tikri, kad įsigyjame originalų, ilgai džiuginsiantį kūrinį. Deja, kaip ir visose rinkose, taip ir papuošalų pilna klastočių arba padirbinių. Jų gamintojai bando įteigti pirkėjams, kad gaminys turi savybių, kurių jis neturi. Gintaro gaminiai – ne išimtis. Žemiau pateiksime populiariausias gintaro klastotes ir kaip jas atskirti nuo tikrų gaminių.

Gintaras būna ne tik natūralus – yra naudojamos tokios sąvokos kaip rekonstruotas, modifikuotas, nuspalvintas, presuotas gintaras. Originalūs gintaro papuošalai yra pagaminti iš vientisų gintaro gabalėlių ir apdirbami taip, kad įgytų tam tikrą formą. Apdirbimas gali būti taisyklingų formų (apvalūs rutuliukai, pailgi karoliukai, facetuoti ar kitos formos) arba paliekant originalios gintaro faktūros. Gintaro apdirbimo metu susidaro dulkės, kurios dažnai naudojamos vestuvių metu ir metamos į laužą. Tačiau, kai kurie gamintojai, šias dulkes presuoja, sutiekia formą ir tokius, iš dulkių pagamintus gaminius, parduoda kaip vientisą gintarą. Iš šių atliekų pagamintas papuošalas nepasižymės tokiomis pat gydomosiomis ir naudingomis savybėmis, kaip natūralus gintaras. Nėra draudžiama gaminti presuotos gintaro gaminius, tačiau yra reikalavimas vartotoją informuoti apie tai, kokį gaminį jis perka.

Taip pat yra organinė medžiaga kopalas, kurią labai sunku atskirti nuo natūralaus gintaro. Kopalas - jaunas gintaras, neturintis naudingųjų savybių. Pats paprasčiausias metodas – gabalėlį patrinti į vilną ir pasižiūrėti ar jis traukia mažus popieriaus gabalėlius. Kitas būdas, kurį naudoja norėdami atskirti plastiką nuo gintaro, yra panaudojant druską. Į stiklinę įberkite keturis šaukštus druskos, išmaišykite, kad ji ištirptų. Įmeskite į ją gintaro gabaliukus: tikras gintaras iškils į paviršių, o plastikas nuskęs.

Įsigydami Amby papuošalus būsite tikri, kad įsigyjate natūralaus, nepresuoto gintaro gaminius. Kruopščiai atrenkame kiekvieną gabalėlį ir apdirbame taip, kad jis gražiausiai atskleistų gintaro faktūrą, spalvą, įgytų formą, kuri patiktų mūsų klientams. Tai ne tik investicija į grožį, bet ir į savo sveikatą. Mūsų naudojamas tikras, nepresuotas ir nelydytas gintaro akmuo pasižymi ilgaamžiškumu ir kokybe, tad mūsų pagaminti papuošalai džiugins Jus ilgai. 

Daugiau pranešimų

0 komentarų

Komentuoti

Visos blog'o žinutės yra patikrinamos prieš jas paskelbiant

Sužinok apie Nuolaidas!

Prenumeruok naujienlaiškius